3 روش ولوو برای آموزش اپراتورهای بیل مکانیکی

3 روش ولوو برای آموزش اپراتورهای بیل مکانیکی

تصور کنید که دو بیل مکانیکی مشابه، در یک شغل یکسان قرار دارند، و وظیفه شان نیز یکسان است. در حالی که آنها ممکن است یکسان به نظر برسند، پس از پنج سال استفاده یکی از آنها مقدار فروش بیشتری داشته، سوخت کمتری را سوزانده و نیاز به تعمیرات کمتری داشته است. توجه داشته باشید که هردو یک میزان کار را انجام داده اند.
پس تفاوت چیست؟ رفتار اپراتور. فردی که این ماشین را اداره می کند می تواند به طور قابل توجهی هزینه کل مالکیت را تحت تاثیر قرار دهد. این به این معنی است که تصمیم گیری در سرمایه گذاری بر آموزش اپراتور باید به اندازه تصمیم گیری برای خرید یک ماشین برتر مهم باشد. در اینجا سه نکته کلیدی وجود دارد که اپراتورها می توانند هزینه کل مالکیت را تحت تاثیر قرار دهند، و همچنین چند راهنمایی در مورد کاهش هزینه های عملیاتی را بررسی می کنیم.

1 - کاهش مصرف سوخت
یک راه خوب برای به حداکثر رساندن بهره وری سوخت مشاغل، آموزش حالت های کاری بیل مکانیکی به اپراتورهاست. بسیاری از اپراتورها تمایل دارند تا بالاترین تنظیمات را بدون در نظر گرفتن نوع کار انتخاب کنند. با این حال، اغلب، این کارها را می توان در دور در دقیقه (RPM  ) بسیار پایین تر بدون هیچ گونه افت در عملکرد و یا زمان چرخه انجام داد. 200 تا 300 دور در دقیقه پایین تر می تواند موجب کاهش 10 درصدی در مصرف سوخت شود.

همچنین مهم است که اپراتورها با ویژگی های صرفه جویی در مصرف سوخت داخلی مانند خاموش شدن خودکار موتور، آشنا باشند.
نگهداری روزانه نیز کمک می کند؛ به عنوان مثال، روغنکاری ماشین، اصطکاک کمتری را ایجاد می کندو حرکات نرم و صاف نیاز به قدرت و سوخت کمتری دارند.

3 روش ولوو برای آموزش اپراتورهای بیل مکانیکی

با صرف نظر از رفتار اپراتور، ولوو گارانتی بهره وری سوخت را در بسیاری از بیل های مکانیکی خزنده خود ارائه می دهد.
2 - کاهش سایش و بریدگی
یکی از مهمترین راه های کاهش سایش و بریدگی این است که اپراتورها قبل از شروع هر تغییر، به بررسی فیلترها و سطح مایعات، چک کردن هر نوع نشت، آسیب و یا خرابی سخت افزارها بپردازند. آنها همچنین باید مطمئن باشند که بیل مکانیکی تمیز است. غلتک هایی که دارای آوار و کثیفی هستند، نمی توانند به راحتی بچرخند درنتیجه موجب ساییدگی می شوند.
 
از روغنکاری غافل نشوید. این تعمیر و نگهداری مقرون به صرفه و پیشگیرانه کمک می کند تا عایق ها و دستگیره ها به طور روان کار کنند. نادیده گرفتن تنش ها نیز می تواند مضر باشد. تنش های سست می توانند منجر به سایش بیش از اندازه عایق ها و چرخدنده ها و تنش های بیش از حد سفت ممکن است سبب ایجاد تنش بر روی شاسی شوند.

به اپراتورها آموزش دهید زمانی که کدهای هشدار و یادآوری تعمیر و نگهداری از کار افتادند به مدیران اطلاع دهند تا از خرابی برنامه ریزی نشده و تعمیرات هزینه بر جلوگیری شود.

3 - کاهش زمان بیکاری
اپراتورهای آموزش دیده با کاهش زمان بیکاری می توانند استهلاک و هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهند. کاهش زمان بیکاری می تواند تاثیر زیادی در فروش مجدد داشته باشد.

برای مثال، دو ماشین را مقایسه می کنیم - یکی با 50 درصد زمان بیکاری (ماشین الف) و دیگری با 25 درصد زمان بیکاری (ماشین ب). ماشین الف احتمالا حدود 2000 ساعت در سال کار می کند، در حالی که ماشین ب نزدیک به 1500 ساعت در سال کار می کند. در طی پنج سال، ماشین الف دارای 10،000 ساعت در مقایسه با 7،500 ساعت در ماشین ب است. ماشین ب همچنین به حدود پنج دوره کمتر از 500 ساعت خدمات در طی یک دوره مالکیت پنج ساله نیاز دارد. این می تواند  تفاوت 20،000 دلاری در ارزش فروش مجدد، این دو ماشین را نشان دهد.

نقش مدیر ناوگان
یک برنامه آموزشی خوب اپراتور شامل نظارت مداوم توسط مدیران ناوگان برای پیگیری پیشرفت است. سیستم مخابراتی همچنین می تواند در مقایسه رفتار اپراتور نقش داشته باشد.

شما میتوانید انواع اجاره و خرید و فروش اعم از اجاره بیل،اجاره بیل مکانیکی چرخ زنجیری،اجاره مینی بیل، اجاره لودر ولوو، اجاره جرثقیل، اجاره دستگاه آسفالت، مینی بیل و ... را در سایت راه ما انجام دهید.

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21253