5 راهنمایی ایمنی ولوو برای تجهیزات سنگین در محل کار

5 راهنمایی ایمنی ولوو برای تجهیزات سنگین در محل کار

با داشتن 40 سال سابقه در صنعت، ولوو پیشرفت های بزرگی در هر دو شیوه ایمنی شغل و ایمنی تجهیزات داشته است. ایمنی نیاز به یک رویکرد هماهنگ بین آموزش اپراتور و استفاده از تکنولوژی دستگاه دارد. در اینجا به پنج نکته ایمنی، ارائه شده توسط ولوو، برای تجهیزات سنگین در محل کار میپردازیم:

1. همیشه یک پیاده روی روزانه انجام دهید. اپراتورها باید برای جلوگیری از آسیب و نشت، اطمینان حاصل کنند که پین ​​ها و عایق ها در محل و در شکل مناسب هستند و اطمینان حاصل شود که دستگاه به درستی روغنکاری شده است. برای جلوگیری از آسیب از طریق مواد، باید کابین تمیز نگه داشته شود. اطمینان حاصل کنید که تمام برچسب های هشدار دهنده و موارد ایمنی در محل بوده و قابل استفاده باشند. چراغ ها، شیشه پاک کن و وسایل مربوط به دید را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها درست کار می کنند و به درستی تنظیم می شوند.

2. جلوگیری از خطرات لغزش و سقوط. همانطور که بسیاری از تصادفات مربوط به تجهیزات ساخت و ساز مربوط به حوادث لغزش و سقوط (یعنی افرادی که از تجهیزات می افتند) است، استفاده از پله هایی که دارای استوپ های قوی و ریل هایی که اپراتورها را به در کابین هدایت می کنند، ضروری است. اپراتورها نیز باید مطمئن شوند که روی پله ها گل، یخ و روغن نباشد. همچنین در هنگام ورود و خروج از کابین، یک موضع سه نقطه ای (مانند دو پا و یک دست یا دو دست و یک پا) ثبات بیشتری فراهم می کند.

3. استفاده از سنجش وزن برای افزایش ایمنی شغل. سیستم های سنجش وزن، مانند سیستم کمکی بارگیری ولوو ( Volvo load assist) و سیستم های سنجش وزن هولرها، نه تنها از ویژگی های موثر بهره وری هستند، بلکه از ویژگی های قدرتمند ایمنی نیز می باشند. سیستم های سنجش وزن می توانند اپراتورها را در صورت بارگیری بیش از حد دستگاه هشدار دهند که باعث ایمنی و کاهش عوامل آسیب می شود.

4. چگونگی افزایش امنیت از طریق سیستم های مخابراتی. با افزایش استفاده از سیسیتم های مخابراتی، مهم است که تمام مزایای استفاده از آن را بدانید - از جمله استفاده از سیسیتم های مخابراتی برای افزایش ایمنی در محل کار. به عنوان مثال، برخی از گزارش های مخابراتی شامل تعداد زیادی رخداد در سرعت بالا می باشد که ممکن است نشان دهنده عملکرد نامنظم باشد که می تواند باعث مشکلات ایمنی شود و نشان می دهد که اپراتور نیاز به آموزش بیشتر دارد.

5. بدانید چه ویژگی های ایمنی در تجهیزات موجود است. اکثر ماشین ها نیاز به کابین ROPS دارند. اگر اپراتور کمربند ایمنی را نبندد، مزیت ROPS بسیار کاهش می یابد. مدیریت کارگاه باید بر استفاده از کمربند ایمنی تأکید کند. ویژگی های ایمنی بین هر نوع دستگاه و حتی اندازه دستگاه در همان دسته متفاوت است. درباره تجهیزات مورد استفاده خود اطلاعات کسب کنید، کتابچه راهنمای اپراتور را بخوانید و در صورت لزوم به دنبال آموزش باشید.

شما میتوانید انواع اجاره و خرید و فروش اعم از اجاره بیل،اجاره بیل مکانیکی چرخ زنجیری،اجاره مینی بیل، اجاره لودر ولوو، اجاره جرثقیل، اجاره دستگاه آسفالت، مینی بیل و ... را در سایت راه ما انجام دهید.

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21295