کدام کشورها بیشترین میزان استخراج از معادن را انجام می‌دهند؟

کشور چین نه تنها یک مصرف‌کننده و صادرکننده بزرگ مواد معدنی به شمار می‌رود، بلکه به عنوان بزرگترین استخراج‌کننده مواد معدنی در جهان نیز به شمار می‌رود.

گفتنی است در سال 2018، آخرین سالی که آمار کنگره جهانی معدن در دسترس است، چین حدود 4.1 میلیارد تن از سوخت‌های فسیلی، آهن و همچنین فلزات دیگر و غیر آهنی را استخراج کرد.

بیشترین سهم از این آمار که در دسته سوخت‌های معدنی قرار دارد، زغال‌سنگ بود که تقریبا 3.5 میلیارد تن از آن استخراج شد. دومین ماده معدنی استخراج شده در چین آهن بود که میزان آن 200 میلیون تن اعلام شده است.

قابل ذکر است که مشابه چین، بسیاری از کشورهایی که جزو 10 استخراج‌کننده برتر جهان هستند، تقریبا به صورت انحصاری به استخراج سوخت‌های معدنی وابسته بودند.

سهم عربستان و اندونزی از سوخت‌های معدنی در کل خروجی معادن به ترتیب 98 و 99درصد بود. سایر کشورها مانند استرالیا و برزیل بین 47 و 62درصد آهن (از جمله آلیاژهای فروم) استخراج کرده‌اند.

آمریکا نیز به میزان قابل توجهی به استخراج سوخت‌های معدنی در این صنعت متکی است. سهم آنها در این بخش در سال 2018، 94 درصد بود و همچنین نفت و زغال‌سنگ نیز سهمی مساوی را به خود اختصاص دادند.

در نمودار ارائه شده، به ترتیب بزرگترین استخراج‌کنندگان از معادن را مشاهده می‌کنید؛

 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21568