کامیون های خورشیدی شل

کامیون های خورشیدی شل

کامیون های خورشیدی شل (Shell) با کارایی بالای در آینده عرضه میشوند.
با وجود اینکه باربری به عنوان بخش مهمی از حمل و نقل است و مقررات مصرف سوخت در بسیاری از نقاط جهان، بر توسعه حمل و نقل از بزرگراه ها با هزینه پایین تر، فشار می آورد؛ به این منظور، روان کننده های شل با شرکت کامیون ایرفولو در ایالت کنتیکت درباره مفهوم " Starship"، یک مفهوم بزرگ با فناوری های مختلف صرفه جویی در سوخت همکاری می کند.
هیچ تردیدی وجود ندارد که تراکتور و تریلر نسبت به کامیونهایی که  در بزرگراه عبور می کنند، آیرودینامیکی تر باشند. کابین سفارشی که از فیبر کربن ساخته شده است منجر به شکاف هوا و کاهش وزن میشود. ساختار فیبر کربن کاپوت، سپر و حاشیه جلو و عقب را گسترش می دهد. در جلو، پنجره کرکره ای فعال وجود دارد که هوا را در اطراف وسیله هدایت می کند، هنگامی که جریان هوا از طریق رادیاتور لازم نیست تا موتور را خنک نگه دارد، این امر همچنین گرمای موتور را در هوای سرد کاهش می دهد.
این خودرو توسط یک موتور شش سیلندری Cummins X15 2017 تولید می شود که 400 اسب بخار (298 کیلو وات) قدرت و 1.850 پوند/فوت (2،508 نیوتن/متر) گشتاور دارد. چرخ ها دارای پیکربندی کم سرعت برای حفظ قدرت کشش برای ارائه بهتر بهره وری هستند. برای حفظ تایرهای خودرو با فشار مطلوب، لاستیک تریلر با یک سیستم تورمز اتوماتیک سفارشی (ATIS) نصب شده است.

با استفاده واقعی از سقف کامیون، کامیون با یک سیستم خورشیدی 5000 وات پوشیده شده است که باتری با ظرفیت 48 ولت برای قطعات الکترونیکی از جمله چراغ های LED، برف پاک کن، موتورهای دمنده، سنج ها، تهویه مطبوع و مایکروویو مورد استفاده قرار میگیرد.
در سفر، تیم پروژه Starship ، اقتصاد سوخت و هزینه حمل و نقل بار کامیون را اندازه گیری خواهند کرد. این مقدار انرژی مورد نیاز برای حمل و نقل بین دو نقطه است که شل و ایرفلو معتقدند این مهمترین کارایی حمل و نقل است. کاهش مصرف سوخت منجر به کاهش هزینه ها و درنتیجه کاهش مقدار انتشار کربن میشود.
 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21149