پروژه ساخت لکوموتیوهای باری MAP24S90 توسط مپنا لکوموتیو

پروژه ساخت لکوموتیوهای باری MAP24S90 توسط مپنا لکوموتیو

پروژه ساخت لکوموتیوهای باری MAP24S90 برای پاسخگویی به نیاز شرکت های حمل و نقل خصوصی و در راستای نوسازی و کاهش عمر ناوگان کشنده ریلی ایران، بر مبنای لکوموتیوهای GT26CW که سابقه درخشانی در ناوگان ریلی ایران دارند، تعریف و اجرایی شده است. این لکوموتیو دارای موتور 16 سیلندر از نوع  645E3Bدو زمانه توربوشارژدار با قدرت خالص 3000 اسب بخار است. وزن این لکوموتیو حدود 115 تن بوده که در قالب یک لکوموتیو چند منظوره کاربرد حمل بار و مسافر را دارا می‌باشد. این لکوموتیو دارای دو ژنراتوراصلی و کمکی بوده که وظیفه تولید برق اصلی لکوموتیو را جهت تامین توان تراکشن موتورهای لکوموتیو و برق مورد نیاز سایر بخش‌ها برعهده دارند. این لکوموتیو 6 محوره بوده و بر روی کلیه محورهای آن تراکشن موتورهای کشنده لکوموتیو نصب شده‌اند . سرعت سیر این لکوموتیو نیز به 120کیلومتر در ساعت می رسد.

این پروژه برای تامین و ساخت 30 دستگاه لکوموتیو تعریف و اجرایی شده است
مهمترین فعالیت های انجام شده در بخش مهندسی و ساخت این لکوموتیوها در شرکت مپنالکوموتیو عبارتند از :

. ساخت قطعات و مجموعه‌های لکوموتیو در داخل کشور توسط شرکت MLC و یا همکاری پیمانکاران داخلی ساخت سوپراستراکچر لکوموتیو بر روی شاسی‌ لکوموتیوسندبلاست و رنگ شاسی و بدنه لکوموتیو

. سیم‌کشی و کابل‌کشی کلیه مدارات الکتریکی لکوموتیو

. مونتاژ مجموعه‌ها و زیر مجموعه‌های بوژی لکوموتیو

. مونتاژ مجموعه‌های برقی لکوموتیو ( مدارفرمان و کنترل و برق قدرت)

. مونتاژ موتور و کلیه مجموعه‌های مکانیکی لکوموتیو

. انجام تست و تنظیم و راه‌اندازی لکوموتیو

. تست‌های توزیع وزن لکوموتیو

. تست‌های باران و کنترل سیگنالینگ

. انجام تست‌های گرم لکوموتیو

. تست‌های عملیاتی و جاده به صورت کامل

. تحویل دهی لکوموتیو به مشتری

. این پروژه به مدت یک سال عملیات اجرایی خواهد داشت که مرحله خرید و تامین برخی تجهیزات این لکوموتیوها از خارج از کشور حدود یکسال طول خواهد کشید و سایر مراحل اجرائی پروژه شامل تجهیز کارگاه و انجام مراحل ساخت و مونتاژ تا اتمام پروژه در پایان سال دوم اجرایی خواهد شد .

شما میتوانید انواع اجاره و خرید و فروش اعم از اجاره بیل،اجاره بیل مکانیکی چرخ زنجیری،اجاره مینی بیل، اجاره لودر ولوو، اجاره جرثقیل، اجاره دستگاه آسفالت، مینی بیل و ... را در سایت راه ما انجام دهید.

 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21473