مقایسه بیل مکانیکی چرخدار و بکهو

مقایسه بیل مکانیکی چرخدار و بکهو

 بسیاری از مشتریان بکهو این ماشین را به دلیل تحرک و نحوه عملکرد آن به عنوان دو ماشین در یک دستگاه (بولدوزر و لودر) انتخاب می کنند و به دلیل نوع کاری که معمولا انجام می دهند، بیل مکانیکی چرخدار را انتخاب نمی کند. در بسیاری از این موارد، آنها می توانند از یک بیل مکانیکی چرخدار کامپکت بهره مند شوند.

یکی از دلایلی که بیل های مکانیکی چرخدار به خوبی در برابر بکهوها قرار می گیرند ویژگی ها و مشخصات آنهاست. دلیل دیگر این است که اکثر ناوگان ها عمدتا از پایانه بیل مکانیکی بکهوها استفاده می کنند و به ندرت از قسمت لودر آنها استفاده می کنند.

شما بین بیل مکانیکی چرخدار و بکهو برای عملیات های خود کدام را انتخاب می کنید؟

قدرت موتور و نیروی حفاری

فریب قدرت اسب بخار بالاتر بکهوها را نخورید. تعداد اسب بخار نشان دهنده ی اندازه باکت تا جلو است که نیاز به اسب بخار بیشتری دارد و قدرت حفاری در پایانه بیل مکانیکی را نشان نمی دهد. همچنین، حداکثر عمق حفاری مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. اگرچه بیل مکانیکی دارای عمق حفاری کمتری نسبت به بکهو است، اما برای اکثر برنامه های کاربردی مناسب است.

محدوده کاری و جابجایی

اگر شما در فضاهای تنگ کار می کنید، ممکن است برایتان سخت باشد که با یک بکهو که تنها دارای شعاع کار 180 درجه نسبت به 360 درجه در بیل مکانیکی است، مانور دهید. انعطاف پذیری بیشتر گزینه های بیشتری را در تخلیه مواد و بارگیری کامیون در اختیار شما قرار می دهد. هنگام حفاری، اپراتور باید در مورد تغییر مکان بکهو فکر کند، درحالی که در بیل مکانیکی شما فقط باید پدال های گردش را با پای خود فشار دهید و درعین حال به به حفاری نیز ادامه دهید.

اندازه جمع و جور بیل های مکانیکی اجازه می دهد تا آنها در مکان هایی که بکهوها قادر به مانور نیستند، بکار گرفته شوند.

اثبات کارایی و سودمندی

در سال 2015، ولوو، بیل مکانیکی EW60 را در برابر یک بکهو هم سایز آزمایش کرد. اولین آزمایش شامل حفاری 18 متر طول و 1 متر عمق بود. EW60 این کار را 38 درصد سریعتر انجام داد و از سوخت چهار برابر کمتر استفاده کرد. آزمایش دوم حفاری یک استخر 3 × 3 متر با عمق 1 متر بود. EW60 در نصف زمان کار را به اتمام رساند و یک چهارم سوخت در مقایسه با بکهو مصرف کرد.

هزینه کلی مالکیت

گزینه آخر بررسی هزینه کلی مالکیت است. در اینجا چندین عامل وجود دارد که باید به آن توجه داشت:

. بکهوها معمولا قیمت خرید بالاتری دارند.

. تایرهای بکهوها گران تر هستند.

. بکهوها به علت داشتن موتور و سیستم هیدرولیک بزرگتر سوخت بیشتری مصرف می کنند.

. خاموش شدن اتوماتیک موتور در بیل مکانیکی استاندارد مصرف سوخت و سطح سر و صدا را کاهش می دهد.

کدام ماشین برای شما مناسب است؟

بیل مکانیکی چرخدار یک ماشین مناسب با هزینه بهینه است اگر شما نیاز به مانور بیشتر در سایت کار داشته باشید. بیل مکانیکی دسترسی بهتر به سایت های محدود، زمان چرخه سریعتر و هزینه های کمتر را فراهم می کند.

مهمترین نکته این است که بیل مکانیکی با ایجاد یک محیط راحت تر، کار را برای اپراتور آسان تر می کند. ورود و خروج به کابین در این ماشین ها آسان شده و آنها دید عالی از اطراف را ارائه می دهند.  

این فقط درباره بکهوها نیست؛ بیل های مکانیکی کامپکت جایگزین اسکید استیرها نیز شده اند.

شما میتوانید انواع اجاره و خرید و فروش اعم از اجاره بیل،اجاره بیل مکانیکی چرخ زنجیری،اجاره مینی بیل، اجاره لودر ولوو، اجاره جرثقیل، اجاره دستگاه آسفالت، مینی بیل و ... را در سایت راه ما انجام دهید.

 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21349