فولکس واگن اطلس کراس اسپرت

مدل مفهومی فولکس واگن اطلس کراس اسپرت رونمایی شد

گروه خودروسازی فولکس واگن پیش‌نمایش کراس‌اور خانوادگی جدید خود را در قالب مدل مفهومی اطلس کراس اسپرت (Atlas Cross Sport) در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۸ به نمایش گذاشت. کراس اسپرت که خط تولید آن در سال آینده‌ی میلادی شروع به‌ کار می‌کند، با جلوپنجره‌ی جمع‌وجورتر، رینگ‌های کوچک‌تر و حذف بخشی از تزئینات کروم بدنه، نسخه‌ی پنج سرنشینه‌ی کراس‌اور اطلس خواهد بود. در هنگام رونمایی این مدل مفهومی جدید، ‌هنریچ وبکن (مدیرعامل بخش آمریکای شمالی فولکس واگن) با اشاره به طراحی کراس اسپرت، شباهت این مدل مفهومی با مدل تولیدی را در بالاترین حد ممکن دانست.
با توجه به سهم ۵۴ درصدی مدل‌های تیگوان و اطلس در فروش محصولات فولکس واگن در بازار آمریکا، عرضه‌ی مدل‌های بیشتر در این کلاس پرطرفدار اصلا تعجب‌برانگیز نیست. اطلس کراس اسپرت همانند اطلس بر پایه‌ی پلتفرم MQB ساخته می‌شود و فاصله‌ی محورهای این دو مدل برابر خواهد بود. تفاوت اصلی در ابعاد این خودرو، طول ۱۹ سانتی‌متر کمتر اطلس کراس اسپرت است که به واسطه‌ی آن، فاصله‌ی چرخ‌های جلو تا سپر جلو کمتر شده و نمای اسپرت‌تری برای کراس‌اور جدید فولکس واگن به وجود آورده است. مدل مفهومی اطلس کراس اسپرت در مقایسه با اطلس، حدود ۵ سانتی‌متر کاهش ارتفاع و ۲.۵ سانتی‌متر کاهش پهنا داشته است. اطلس کراس اسپرت با ظرفیت ۵ سرنشین و دو ردیف صندلی، شکاف بین مدل‌های اطلس (سه ردیف صندلی) و تیگوان (دو یا سه ردیف صندلی در تیپ‌های مختلف) را پر خواهد کرد.
اطلس کراس اسپرت در نمای جلو با داشتن چراغ‌های نواری باریک و تزئینات پلاستیک دور گلگیرها، خود را از اطلس جدا می‌کند؛ اما در طراحی نمای عقب کراس اسپرت، تفاوت این دو برادر مشخص می‌شود. در نگاه اول ستون C بزرگ و حجیم با زاویه‌ی نزدیک به ۴۵ درجه با شیشه‌ی عقب، اطلس کراس اسپرت را تهاجمی‌تر نشان می‌دهد. نوار کروم باریک در کنار اسپویلر سقفی، اگزوزهای مدرن و خطوط برجسته سپر و گلگیرهای عقب، اطلس کراس اسپرت را آماده‌ی عملکرد اسپرت و هیجان‌انگیز نشان می‌دهد. اطلس کراس اسپرت با توانایی طی کردن مسافتی حدود ۴۲ کیلومتر در حالت تمام برقی، در زمان ۵.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma2110