سپرهای کناری تایر به محافظت در برابر آسیب کمک می کنند

سپرهای کناری تایر به محافظت در برابر آسیب کمک می کنند

اگرچه تایر های OTR برای تجهیزات سنگین به ویژه برای محیط های خشن طراحی شده اند، اما خطر آسیب هنوز بالا است. یکی از رایج ترین نقاط آسیب پذیر، سمت چپ تایر است.

مواد بازیافتی که بوسیله خرد شدن بتن و آسفالت تولید می شود، در صنعت ساخت و ساز به عنوان پایه ای برای جاده ها یا پایه های ساختمان استفاده می شوند.

برای نگه داشتن عملیات در حال اجرا، لودر ها با فشار دادن قطعات بزرگ، آنها را برای کوچک تر شدن به طرفین می فرستند.

بدون محافظ، لبه های دندانه دار و میلگردهای فولادی در میان آشغال ها می تواند تایرها را در معرض خطر پارگی و ساییدگی قرار دهد، به ویژه لاستیک های جلو که نزدیک ترین به اشیاء سنگین می باشند.

حفاظت کناره پوشش تایرهای OTR، طراحی شده است تا از پنجر شدن جدار تایر جلوگیری کرده و طول عمر تایر را افزایش دهد و موجب می شود تا عملیات بازیافت به طور قابل اعتماد اجرا شود.

مشکلات پنچر شدن

تحقیقات توسط گروه مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا در سال 2011 در شناسایی خطاهای تایرهای دامپ تراک ها نشان داد که پنج ناحیه آسیب پذیر در تایر وجود دارد که یکی از آنها جدار تایر می باشد.

هنگامی که جدار تایر در لودر آسیب ببیند، به طوری که تایر سوراخ شود، لودر دیگر ایمن نیست و تعویض لنت های OTR نیز گران می باشد. برای مثال، تایرهای OTR لودر چرخدار کاترپیلار مدل 980، می توانند تا 6000 دلار یا بیشتر هزینه داشته باشد.

همچنین، برای ارسال برای تعمیر یک تایر آسیب دیده زمان زیادی لازم بوده و تعمیر ممکن است موفق نباشد.

راه حل Sidewall

یک راه حل نوآورانه از دیوار جانبی محافظ در حال ورود به بازار تایرهای OTR است. هدف از ساخت آنها برای استفاده در تجهیزات سنگین در مکان های بازیافت است. اپراتورها می توانند با یک سپر پلی اورتان مانع آسیب به جدار تایر در طول عملیات شوند.

در ساخت محافظ جانبی تایر از یک فرمول اورتان اختصاصی به نام کریپتین استفاده می شود که برای شرایط سایش شدید، شامل کشیده شدن یا ضربه، طراحی شده است.

خواص ویژه اورتان آن را به یک ماده عالی برای حفاظت از دیواره ی جانبی تبدیل می کند. این ماده سخت و الاستیک از نفوذ اجسام تیز جلوگیری کرده و همچنین آنها را به سمت دیگر می فرستد. ممکن است در اثر فشار شکل آن تحت تاثیر قرار گرفته و تغییر کند اما به شکل اصلی بر می گردد.

ساخت کانادا

ایده استفاده از خواص ویژه اورتان برای حفاظت از جدار تایرها، از Perry Fell، مدیر ارشد صنایع Luff، یک توزیع کننده شرکت Argonics کانادا بود.

.شما میتوانید انواع اجاره و خرید و فروش اعم از اجاره بیل،اجاره بیل مکانیکی چرخ زنجیری،اجاره مینی بیل، اجاره لودر ولوو، اجاره جرثقیل، اجاره دستگاه آسفالت، مینی بیل و ... را در سایت راه ما انجام دهید.

 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21427