سنگریزه های بازیافت شده اُنتاریو

سنگریزه های بازیافت شده اُنتاریو

انجمن تورنتو و سازندگان جاده (TARBA) یک گزارش از استفاده شهرداری های استان انتاریو از سنگریزه های بازیافت شده را منتشر کردند.

طبق تحقیقات مستقل TARBA، در رابطه با استفاده از سنگریزه های بازیافت شده، دریافتند که بسیاری از شهرداری های استان انتاریو سیاست هایی دارند که استفاده از آسفالت و بتن بازیافت شده را در ساخت و ساز جاده و سایر کارهای عمومی محدود و یا منع می کنند.

این به این معنی است که میلیون ها تن مواد در کوه های شهری انباشته یا در محل های دفن زباله تخلیه شده است.

راب بردفورد، مدیر اجرایی TARBA، گفت: " این هدر دادن وحشتناک یک منبع با ارزش است."

طبق گفته TARBA، شهرداری هایی که میزان کمی بتن و آسفالت بازیافت شده دارند، فرصت ها را برای کمک به محیط زیست در کاهش مصرف سوخت و گازهای گلخانه ای از طریق استفاده از سنگریزه های جدید و دور ریختن سنگریزه های استفاده شده و کاهش تاثیر عملیات های معدنی هدر می دهند.

این تحقیق، سیاست ها و شیوه های بازیافت سنگریزه ها را در انتاریو مورد بررسی قرار داد. این مطالعات در ماه جولای و اوت 2018 انجام شد.

رنکینگ سنگریزه های بازیافت شده

این مطالعه شهرداری هایی را که بدترین بازیافت را انجام داده اند شناسایی می کند. این رنکینگ دارای دو دسته "عقب ماندگان" و "پیشگامان" می باشد که "عقب ماندگان" عبارتند از میسیسواگا، که آخرین رتبه را با امتیاز 4 از 100 دارد؛ اوشاوا (10)؛ منطقه پیل (14)؛ منطقه دورهام (20)؛ منطقه نیاگارا (32)؛ منطقه هالتون (34)؛ برامپتون (38)؛ ویندسور (40)؛ و کینگستون (40).

شهرداری های میان این دو دسته: برلینگتون (44)؛ واترلو (46)؛ بری (46 ساله)؛ و همیلتون (48).

و مناطقی که به عنوان "پیشگامان" رتبه بندی می شوند عبارتند از: اتاوا (54)؛ منطقه یورک (56)؛ لندن (58)؛ کیتچنر (58)؛ مارکام (64)؛ کمبریج (72)؛ و در بالای فهرست تورنتو (76) است.

TARBA اعلام کرد:" در حالیکه حتی در میان"پیشگامان" امکان پیشرفت وجود دارد، شهرداری های گروه میانی و به ویژه"عقب ماندگان" باید سیاست های خود را تغییر دهند و از بازیافت حمایت کنند".

در حال حاضر، تنها 7 درصد سنگریزه های مورد نیاز انتاریو از سنگریزه های بازیافت شده است. در مقابل، در برخی از کشورهای اروپایی، تا 20 درصد نیز از آنها استفاده می شود. وزارت حمل و نقل انتاریو همچنین در زمینه ساختن بزرگراه ها حدود 20 درصد مواد بازیافتی را استفاده می کند.

TARBA به گروه های دیگر صنعتی پیوسته است تا یک کمپین برای تبلیغ آگاهی عمومی در مورد این موضوع راه اندازی کند. سازمان های پشتیبانی کننده عبارتند از: انجمن ساخت و ساز سنگین تورنتو (HCAT)، انجمن بزرگ فاضلاب و آبرسانی تورنتو (GTSWCA)، انجمن فاضلاب و آبرسانی استان انتاریو (OSWCA) و اتحادیه مجتمع مسکونی و ساختمانی انتاریو (RCCAO).

این گروه ها همچنین قصد دارند به نظارت بر شهرداری ها بپردازد و گزارش های مشابه این در آینده تهیه کنند.

شما میتوانید انواع اجاره و خرید و فروش اعم از اجاره بیل،اجاره بیل مکانیکی چرخ زنجیری،اجاره مینی بیل، اجاره لودر ولوو، اجاره جرثقیل، اجاره دستگاه آسفالت، مینی بیل و ... را در سایت راه ما انجام دهید.

 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21361