ساخت 150 دستگاه لکوموتیو دیزل ‌الکتریک

ساخت 150 دستگاه لکوموتیو دیزل ‌الکتریک

گروه مپنا با انعقاد قرارداد تأمین ۱۵۰ دستگاه لکوموتیو و انتقال دانش فنی و لیسانس آن با شرکت زیمنس و تأسیس کارخانه‌ای مدرن در حوالی کرج افتخار کسب فن‌آوری ساخت لکوموتیوهای مسافری و قطعات مربوط و تولید لکوموتیو دیزل ‌الکتریک مسافری برای اولین ‌بار در کشور را کسب نموده است.

این قرارداد شامل بخش‌های زیر می‌شود:

. تحویل ۳۰ دستگاه لکوموتیو ساخته شده (CBU Locomotives)

. ساخت ۱۲۰ دستگاه لکوموتیو به همراه انتقال دانش فنی تولید به داخل کشور (Localization & Technology Transfer)

قرارداد ساخت و تأمین پنجاه دستگاه لکوموتیو مسافری دیزل الکتریک، در ادامۀ پروژۀ تأمین و ساخت یکصد و پنجاه دستگاه لوکوموتیو دیزل الکتریک ایران سفیر اجرایی می‌شود. لوكوموتيوهای ايران سفير به دليل مجهز بودن به سيستم ترمزEP ، مجهز بودن به سامانۀ تأمين برق قطار، برخورداری از حداکثر سرعت 160 کیلومتر بر ساعت و سیستم کنترل پیشرفته SIBAS-32  جزء پیشرفته‌ترین لوکوموتیوهای دیزل الکتریک مسافری جهان به شمار می‌روند که شرکت زیمنس آلمان طراحی کرده و دانش تولید آن به گروه مپنا منتقل شده است.
همه یکصد و پنجاه دستگاه لوکوموتیو ایران سفیر به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تحویل شده که سهم مهمی در نوسازی ناوگان ریلی مسافری ایران داشته است.
هم‌اینک عمدۀ قطارهای مسافری کشور به‌ویژه در محور پرتردد تهران-مشهد با لوکوموتیوهای ایران سفیر جابه‌جا می‌شوند.
انتظار می‌رود با تحویل پنجاه دستگاه لوکوموتیو جدید، تحول دیگری در صنعت حمل و نقل ریلی کشور در بخش مسافری به وجود آید.

شما میتوانید انواع اجاره و خرید و فروش اعم از اجاره بیل،اجاره بیل مکانیکی چرخ زنجیری،اجاره مینی بیل، اجاره لودر ولوو، اجاره جرثقیل، اجاره دستگاه آسفالت، مینی بیل و ... را در سایت راه ما انجام دهید.

 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21481