روپ شاول الکتریکی جدید کوماتسو با ظرفیت باربری 122.5 تن

روپ شاول الکتریکی جدید کوماتسو با ظرفیت باربری 122.5 تن

پس از هفت سال تحقیق و دنبال کردن مشتریان در سراسر جهان، روپ شاول الکتریکی کوماتسو P&H مدل 4800XPC در حال حاضر در دسترس است.

روپ شاول الکتریکی 4800XPC دارای تکنولوژی کتنرل تطبیقی است و با سه حالت باربری از 327 تن تا 363 تن طراحی شده است.

در مقایسه با 4100XPC، 4800 دارای 20 درصد افزایش تولید و 10 درصد کاهش هزینه در هر تن است. در کنار بارگیری 122.5 تنی آن، دستگاه دارای ارتفاع برش 18 مترو شعاع برش 24.3 متر است.


توسعه

توسعه 4800XPC  در سال 2011 با تحقیقات گسترده از مشتریان در پنج منطقه عمده معدنکاری آغاز شد. از آنجا، تیم محصولات و مهندسی کوماتسو دنبال راهی برای ترکیب آن بازخوردها با قطعات تجهیزات برای برآورده کردن معیارها بودند.

تیم مهندسی با طراحی 4100XPC شروع به کار کرد و به تفکر تازه ای در مقیاس بزرگتر برای ایجاد 4800XPC رسید.

البته، آنها فقط یک نسخه بزرگتر از مدل قبلی را نداشتند. تیم مهندسی یک استراتژی طراحی را به کار گرفت که اجزای موثر دستگاه قبلی را به هم متصل کرد و پیشرفت های ساختاری و تکنولوژیکی را برای ایجاد چیزی جدید به آن اضافه کرد.


ویژگی های جدید

یکی از ویژگی های جدید این سیستم، سیستم کنترل تطبیقی است که کمک می کند تا روپ شاول الکتریکی بهینه سازی قدرت و مصرف انرژی را افزایش دهد.

با این حال، سیستم مقدار انرژی مورد نیاز را کاهش نمی دهد. بلکه 4800XPC قادر به استفاده بهتر از انرژی برای تولید حرکات کارآمدتر شاول است.

یکی دیگر از ویژگی های جدید روپ شاول الکتریکی، دیپر نسل جدید است. طراحی آن، همراه با کنترل های تطبیقی و تغییرات هندسی هوشمند، اجازه می دهد تا اپراتورها تولید خود را تا 20 درصد افزایش دهند و هزینه های هر تن را تا 10 درصد کاهش دهند.
با توجه به سیستم نوسان ارتقا یافته و کنترل های تطبیقی اضافه شده، روپ شاول الکتریکی می تواند چرخه حفاری را به سرعت و در بعضی موارد سریع تر از مدل های پیشین خود به انجام برساند.

طبق گفته کوماتسو، استفاده از این ویژگی ها به این معنی است که مشتریان می توانند قدرت برشی کارآمدتر، قطعات طولانی تر و تعمیر و نگهداری کمتری را از 4800XPC انتظار داشته باشند.

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21130