تاریخچه بیل مکانیکی قسمت دوم

تاریخچه بیل مکانیکی قسمت دوم

بیل Gradall اختراع شده توسط برادران Ray & Koop Ferwerda از اوهایو که در ابتدای سال 1940 رونمایی شد.
عکس از: Gradall Magazine
 

اگرچه بیل های هیدرولیکی در اواخر قرن نوزدهم مورد استفاده قرار می گرفته اند اما با ماشین هایی که ما هم اکنون میشناسیم تفاوت چشمگیری داشتند. این نوع بیل های قدیمی و ابتدایی بر خلاف بیل های جدید که سوخت نفتی دارند، قدرت حرکت و جابجایی خود را از آب بدست می آوردند که روشی نا موفق بود.

سی و دو سال پس از تولید اولین بیل هیدرولیکی توسط کمپانی Sir WG Armstrong، یک مهندس مکانیک امریکایی به نام Frank H Armstrong، بیل مشابه آن را تولید نمود. هر دوی این دستگاهها با استفاده از یک سیلندر هیدرولیکی دارای ضریب قدرت چند برابر، نسبت به نمونه های پیشین قدرت افزون تری داشته اند.
 بیل Gradall  توسط برادران Ray & Koop Ferwerda از اوهایو اختراع و در ابتدای سال 1940 رونمایی شد. این نوع بیل هیدرولیکی تلسکوپی تعبیه شده بروی چرخ زنجیر شامل دو تیغه بروی یک پلت فرم چرخشی و یک سیلندر تلسکوپی بوده که امکان حرکت تیغه ها بسمت جلو، عقب، چپ و راست را بوجود می آورده است.
در سال 1948 برادران ایتالیایی به نام های Carlo Bruneri و Mario Bruneri بیل های سابق را به بیل های اولیه چرخ دارد ارتقا بخشیدند. شش سال بعد، امتیاز اختراع و تولید خود را به یک کمپانی فرانسوی به نام شرکت ماشین آلات هیدرولیکی و مکانیکی Society de Industrial (SICAM) فروختند که این کمپانی در سالهای بعد موفق به تولید بیل S25 به نام Yumbo گردید.

شرکت فرانسوی SICAM در سال 1954 اولین بیل مدل S25 را به نام Yambo تولید کرد.
عکس از: Forum Majina

سه سال قبل از این تاریخ، در سال 1951، یک کمپانی فذانسوی دیگر به نام Poclain اقدام به تولید بیل هیدرولیکی TU نمود که در این نوع بیل از یک پمپ و تعدادی سیلندرهای هیدرولیکی استفاده شده بود. با این وجود، TU قادر به چرخش تا 360 درجه نبود. بنابرین، شرکت Poclain در سال 1960 از اولین بیل هیدرولیکی قابل چرخش تحت نام TY45 رونمایی کرد.

کمپانی فرانسوی Poclain در سال 1951 بیل هیدرولیکی TU را تولید نمود.
عکس از: Forum Makina

شرکت فرانسوی Proclain بیل TY45 خود را در سال 1960 بعنوان اولین بیل هیدرولیکی کاملا متحرک به بازار معرفی نمود.
عکس از: The Construction Index

 

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma2122