بیل مکانیکی لیبهر مدل R 9600 جانشین مدل نمادین R 996B می شود

بیل مکانیکی لیبهر مدل R 9600 جانشین مدل نمادین R 996B می شود

پس از چندین سال توسعه، بخش معدن لیبهر، بیل مکانیکی هیدرولیکی جدید 600 تنی R 9600 را راه اندازی می کند.

R 9600 به عنوان جانشین R 996B، پس از یک سال تجربه میدانی در استرالیا، به عنوان بزرگترین بیل مکانیکی 600 تنی، وارد بازار می شود. این ماشین جدید با سالها تحقیق مشتری محور و بر اساس بیل مکانیکی موفق 800 تنی R 9800 ساخته شده است.

در حالی که تا پایان سال 2021 هشت دستگاه R 9600 در استرالیا فعالیت می کند، سری جید بیل مکانیکی در پایان سال وارد خط تولید می شود.

به گفته لیبهر، نظرات مشتریان نقش مهم و اساسی در توسعه ماشین جدید داشت. تیم های مهندسی، فروش و بازاریابی، بازخورد و بینش را از اپراتورهای تجهیزات سایت معدن، پرسنل تعمیر و نگهداری و گروه های تدارکات و همچنین مدیریت اجرایی جمع آوری کرده اند تا درک درستی از چالش های هر روز آنها داشته باشند.

R 9600 جدید برای دستیابی به بالاترین استانداردها از نظر ایمنی، پایداری، عملکرد، طول عمر، هزینه کل مالکیت و سهولت نگهداری طراحی شده است.

پس از آزمایش اولین نمونه های اولیه در محوطه های آزمایشگاهی لیبهر در کلمار، فرانسه، در اوایل سال 2020، اولین بیل مکانیکی های پیش سری R 9600 در کاربردهای سنگ آهن و زغال سنگ در استرالیا شروع به کار کردند.

لیبهر با مشتریان خود BHP و Thiess همکاری کرد تا دو واحد اول را در این زمینه اعتبار سنجی کند. با موفقیت در مرحله تأیید، R 9600 آماده ورود به بازارهای جهانی است.

بهره وری قدرت لیبهر

R 9600 مجهز به دو موتور QSK50 کامینز است. با درک اینکه هزینه های سوخت بخش عمده ای از کل هزینه مالکیت را تشکیل می دهند، لیبهر راه حل های بهره وری انرژی (LPE ) خود را ایجاد و اجرا کرده است. سیستم مدیریت انحصاری موتور و سیستم هیدرولیک به میزان قابل توجهی مصرف سوخت را کاهش می دهد بدون اینکه بهره وری کلی ماشین را به خطر بیندازد.

برای مناطقی که میزان انتشار آنها تحت کنترل است، نسخه های سازگار با Tier 4 Final و Stage V با جدیدترین فناوری در دسترس هستند. با رعایت مقررات دقیق آلایندگی، سیستم SCR جدید با تزریق یک جاذب مایع به جریان اگزوز، اکسیدهای نیتروژن را کاهش می دهد.

نسخه درایو الکتریکی R 9600 به زودی در دسترس خواهد بود که انتخابی مناسب برای سایت های معدن با زیرساخت های الکتریکی مورد نیاز است.

طراحی هوشمند قطعات

پیوست R 9600 از طراحی مولفه های هوشمند مانند باکت تخلیه بکهو EVO، سیلندرهای هیدرولیکی، اهرم های تعویض دنده، پیوندهای باکت و پایه های اتصال استفاده می کند. نتیجه این است که میزان تولید کلی افزایش می یابد بدون اینکه طول عمر اجزا به خطر بیفتد.

R 9600 با یک باکت 37.5 متر مکعبی برای مطابقت ایده آل شاول و تراک با کامیون های استخراج لیبهر ارائه می شود. این بیل مکانیکی قادر است کامیون های 190 تنی را در سه بار، کامیون 240 تنی T 264 را در چهار بار ، کامیون 300 تنی T 247 را در پنج بار و کامیون های 375 تنی T 284  تنی را در شش بار رفت و آمد بارگیری کند.

R 9600 که برای مقابله با همه برنامه ها در سطح جهان طراحی شده است، بیش از 80،000 ساعت کارکرد دارد.

R 9600 از آخرین سیستم های کنترل کیفیت برای اطمینان و بالاترین عملکرد بهره می برد.

طراحی کابین اپراتور

R 9600 دارای یک کابین کاملاً جدید است که توسط اپراتورها برای اپراتورها طراحی شده است. این یک فضای کار درجه یک و پیشرفته 14 متر مکعبی است. طراحی کابین ارتعاشات را کاهش می دهد و سر و صدا را به 69 دسی بل محدود می کند و یک محیط کار راحت را برای اپراتور فراهم می کند.

مهندسان لیبهر برای ایجاد بهترین شرایط کار، کابین R 9600 را در سمت چپ قرار داده و دستگاه را با سایر بیل های مکانیکی موجود در محدوده استاندارد می کنند. 

همچنین صندلی اپراتور تا جایی که ممکن است به سمت چپ قرار گرفته است تا دید بهتری از محل اتصال و محل کار داشته باشد. چراغ های LED، کار در شب را آسان تر و ایمن تر می کنند. ایستگاه اپراتور کاربر پسند و مجهز به نمایشگرهای مدرن صفحه لمسی است. سیستم تهویه مطبوع در کابین، به راحتی هوا را به گردش در می آورد. برای افزایش بیشتر راحتی اپراتور، جاروبرقی، صندلی های خنک کننده ممتاز و سیستم فیلتراسیون HEPA موجود است.

R 9600 یک سیستم دید محیطی متشکل از چهار دوربین را در مکان های استراتژیک بالابر چرخشی ارائه می دهد. مانیتور اختصاصی داخل کابین دید 270 درجه مداوم در اطراف دستگاه را فراهم می کند.

R 9600 مجهز به سیستم های کمکی لیبهر است که به گفته سازنده استانداردهای جدیدی را در صنعت معدن تعیین می کنند. برنامه های پیشرفته داخلی برای حمایت از اپراتورها در کارآیی بیشتر از طریق تجزیه و تحلیل و بینش عملی داده های زنده طراحی شده اند.

"دستیار بارگیری کامیون" به اپراتور در دستیابی به بهره وری و کارایی مطلوب کمک می کند. این سیستم با 99 درصد دقت اندازه گیری، بار باکت را فورا اندازه گیری می کند و اطلاعات زمان واقعی را به اپراتور ارائه می دهد. "دستیار بارگیری کامیون" تعداد رفت و آمدهای مورد نیاز برای دستیابی به محموله هدف کامیون را اعلام می کند.

علاوه بر این، عملکرد دستگاه، شدت برنامه و انطباق عملیاتی دستگاه در زمان واقعی بر روی دستگاه برای ارائه به اپراتورها و مشتریان با بهره وری KPI قابل مشاهده است.

اولین محصول اتوماسیون بیل هیدرولیکی لیبهر که به صنعت معدن معرفی شده است، "دستیار پرکننده باکت" می باشد؛ یک محصول حفاری ا نیمه اتوماتیک که به عنوان آپشن برای نسخه بکهو ماشین آلات در دسترس است.

این امکان پر کردن باکت را با یک عامل پایدار، حتی در سخت ترین شرایط حفاری، آسانتر و سریعتر می کند. در نتیجه، بهره وری کلی بهبود می یابد و خستگی اپراتور کاهش می یابد.

محور توسعه محصول لیبهر حراست از مهمترین دارایی های مشتری است. R 9600 با رعایت استانداردهای جهانی ایمنی برای اپراتورها و پرسنل نگهداری طراحی شده است که نشان می دهد ایمنی همیشه در اولویت اصلی قرار دارد.

واگن فوقانی R 9600 به گونه ای طراحی شده است که فعالیت های نگهداری سریع و آسان را امکان پذیر می کند و از طریق یک پله 45 درجه ای با کنترل هیدرولیک و ارگونومیک قابل دسترسی است.

امکان بازرسی و نگهداری ایمن و راحت در تمام سطوح دستگاه، از جمله اجزای موتور محیا شده است. تمام قطعات اصلی طوری طراحی و تنظیم شده اند که امکان تعمیر و نگهداری آسان را ارائه می دهند.

لینک کوتاه خبر : https://www.rahma.ir/rhm/rahma21663